שירותי מוניות

חברות הסעות פועלות סביב השעון, והן מבוקשות במגוון רחב של מצבים, במגזר הפרטי והעסקי כאחד. הנחת היסוד היא שככל שחברה מציעה שירותי מוניות מגוונים יותר, וככל שהפריסה הארצית שלה גבוהה יותר, כך סביר שמעגל הלקוחות שלה יגדל. אז על אילו שירותים בכלל מדובר?

ספיישל, או שירות?

השירות הבסיסי הראשון שמציעה חברת מוניות הוא הנפקת מוניות ספיישל . המהות של נסיעות אלה ברורה: אלו הן נסיעות על פי בקשה אישית של הלקוח, באופן מיידי או בהזמנה מראש. תעריף הנסיעה נקבע על פי המרחק שנדרש לגמוע, אך גם השעה בה היא נעשית. בישראל, אחד השירותים החשובים ביותר, שדומה שצריך להיכנס לסל השירותים של כל חברה המציעה שירותי מוניות, הוא הסעות לנמל התעופה בן גוריון וממנו.

שירות מרכזי אחר הוא הקצאת מונית שירות. המדובר הוא במוניות הפועלות על פי קו קבוע, בדומה לאוטובוס, אך בנוחות גבוהה הרבה יותר. מוניות אלה עשויות בהחלט להיות זמינות בשעות בהן התחבורה הציבורית הסדירה אינה פעילה.

איסוף ופיזור עובדים

משתנה עיקרית במשוואת שירותי המוניות נוגע למגזר העסקי, ולכל אותם חברות, ארגונים ועסקים הנדרשים לדאוג להסעה למקום העבודה עבור העובדים, וכן בדרך ההפוכה בסופו של יום. כאן, לוח הזמנים של שירותי האיסוף והפיזור עשוי להיות קבוע או גמיש (בהתאם למשמרת סצפיצית), והאיסוף יכול להיעשות מבית העובד או מנקודות מרכזיות בעיר מסוימת.

שירותי משלוחים

שירותי משלוחים נדרשים בעיקר במגזר העסקי, אם כי הם יכולים להיות גם נחלתו של האדם הפרטי. כאן, המדובר הוא במשלוח של אינספור פריטים אפשריים, כשלרוב הדגש הוא על עמידה בלוח זמנים, שעשוי להיות מוקפד במיוחד.

שירותי VIP

שירותי VIP משמשים להסעת עובדים בתנאים הנוחים ביותר שניתן להעלות על הדעת, דוגמת כלי רכב מרווחים ומפוארים, אבזור פנימי מלא (מושבים מרופדים, מערכות שמע ומולטימדיה) וכיוצא בזה. זהו פיתרון מצוין להסעה של אנשים רמי דרג, או לאירועים חשובים במיוחד.

חברת הדקה ה-99, הפועלת בפריסה ארצית מרשימה, מציעה שירותי מוניות אלה, כמו גם רבים אחרים.

מוניות לנתב"ג - מוניות הדקה ה99 


הסעות לנתב"ג

בחרתם יעד. קניתם אליו כרטיסי טיסה. ארזתם את המזוודות. עכשיו אתם רק צריכים להגיע לטרמינל בנתב"ג ולעלות על המטוס, שייקח אתכם אל היעד המבוקש. השאלה היא, מהי הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת?

איסוף ופיזור נוסעים

זהו אחד השירותים החשובים ביותר עבור חברות עסקיות רבות: שירות הסעות שיאפשר לכל עובד ועובד לגמוע את המרחק עד למקום העבודה, וממנו לביתו בסופו של יום. מעבר להיבט הטכני של השירות הזה, ברור מדוע הוא תורם לנוחות העובדים


שירות V.I.P

פעמים רבות, עולה צורך במוניות שהן הרבה יותר מכלי תחבורה. מוניות שיאפשרו חווית נסיעה מהשורה הראשונה, בתנאים הנוחים ביותר, ועם לא מעט אטרקציות למי שנמצא בתוכן. במילים אחרות: שירות מוניות VIP הופך פעמים רבות לכורח המציאות.

שירות משלוחים

עבור לא מעט עסקים או ארגונים, וגם במגזר הפרטי, שירותי משלוחים נדרשים פעמים רבות. בלי קשר לסוג המשלוח, ברור שחייבים לתת את הדעת על בחירה בחברה אמינה ומקצועית, שתבצע את המשלוח "על פי הספר", ובהתאם ללוח הזמנים.


מונית ספיישל

מוניות מיוחדות כמעט אינן מוכרות בשם זה, אלא בשם מוניות ספיישל. לא מדובר במוניות, שיודעות לעוף או להכין קפה לנוסעים. אלו הן מוניות, אשר נותנות שירות ללקוח אחד בלבד מההתחלה ועד הסוף והשירות הוא מלא וללא פשרות.

שירותי מוניות

מערך האוטובוסים בישראל, עם כל הכבוד לרפורמה של השנים האחרונות, רחוק מלהיות מושלם. הסיפורים על זמני המתנה ארוכים, אוטובוסים שאינם עומדים בזמנים או צפיפות רבתי מועלים לאוויר העולם לא פעם, ומעלים את קרנה של אלטרנטיבה אחרת